Předmluva

Takže vy chcete převést hru ze Zrychleného Fate do Základních pravidel Fate. Nebo naopak. Skvělé! Jsem tu, abych vám pomohl.

Ale na začátek trochu základů.

V některých částech komunity vládl (z počátku) dojem, že Zrychlená edice Fate je odlišná hra (ve smyslu jiný systém) než Základní pravidla Fate.

Není. A pochopení, že se tyto dvě knihy ve skutečnosti tak moc neliší, je, no, základ pro pochopení toho, jak dělat převody z jedné do druhé.

Co se v těchto dvou implementacích, které lze nalézt v oněch dvou knihách, liší, jsou výchozí nastavení. Jádro, na němž obě fungují, je stejné: jsou to Základní pravidla Fate.

V důsledku spolu tyto dvě sady výchozích nastavení mohou fungovat (a fungují) velmi dobře tak, jak jsou (a v některých našich variantách používáme kousek od obojího). Nepotřebujete ani tak “převod”, alespoň co do PV a tak podobně. Můžete vzít skupinu PH ze Základních pravidel Fate a skupinu PV ze Zrychlené edice a hra bude pořád vpohodě fungovat. Stejně tak, pokud to uděláte obráceně.

Přesto tu je něco lákavého v představě, že vaše PH a PV budou fungovat na stejných principech a existují důvody, proč vzít věci postavené pro nastavení základních pravidel a použít je pro vytvoření Zrychlených postav nebo naopak. Navíc to usnadní možnost smíchat do sebe světy stvořené pro Základní a Zrychlená pravidla, což je určitě úchvatné.

Tudíž s vědomím toho, že tato příručka nemusí být potřebná, ale přesto může být nápomocná, se pokusím k tomuto problému vyjádřit.

Pojďme na to!